Tech-Kor

Zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników

Części, maszyny, konstrukcje, a nawet pojemniki metalowe przechowywane na zewnątrz mogą zostać permanentnie uszkodzone przez opady deszczu czy śniegu. Ten sam problem może nastąpić wewnątrz, jeżeli pomieszczenie wyróżnia się wysokim poziomem wilgoci. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, niezbędne jest naniesienie na powierzchnię dedykowaną powłokę, która uniemożliwi cząsteczkom wody negatywnie na nią oddziaływać. Zapewnia to zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników wykonywane przez nas metodą ręczną lub hydrodynamiczną.

Na czym polega?

Cały proces rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia każdego fragmentu zbiornika - wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości po lakierach i farbach czy inne elementy mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę antykorozyjną. Po zakończeniu tej części zadania oraz osuszenia powierzchni następuje pokrycie każdego fragmentu dedykowaną farbą malarską, która odpowiednio zabezpiecza całość przed warunkami środowiskowymi. Oczywiście w zależności od gabarytów lub mobilności przedmiotu proces może zostać przeprowadzony wewnątrz zakładu bądź w miejscu, gdzie konstrukcja jest już zamontowana.

Dlaczego tak ważne?

Każdy właściciel inwestując w konstrukcję metalową o dowolnym charakterze chce, aby służyła mu przez możliwie najdłuższy czas. Niestety bez odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego na powierzchni zbiornika zacznie pojawiać się rdza. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie problem natury wizualnej - korozja wpływa na całą strukturę metalu, przyczyniając się do jej sprawnego zniszczenia. Zastosowanie odpowiedniej powłoki może znacznie spowolnić bądź nawet zlikwidować ten problem, przekładając się na oszczędności czasowe i finansowe.

Wykonywane przez specjalistów

Poprawnie wykonane zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników nie ogranicza się wyłącznie do nałożenia dowolnej powłoki. Niezwykle istotne jest dobranie środka chemicznego dopasowanego do potencjalnych czynników środowiskowych - zbiorniki znajdujące się w zamkniętych pomieszczeniach nie potrzebują równie silnej farby, co te, które są zamontowane na zewnątrz. Tylko specjaliści z wieloletnim stażem są w stanie nie tylko znaleźć najodpowiedniejsze preparaty, ale również prawidłowo nanieść je na powierzchnię.