Tech-Kor

Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych i zbiorników

Części, maszyny, konstrukcje stalowe, a nawet pojemniki metalowe mogą zostać uszkodzone przez korozję atmosferyczną i wskutek chemicznego lub elektrochemicznego oddziaływania środowiska. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, niezbędne jest naniesienie na powierzchnię dedykowaną powłokę, która zabezpieczy konstrukcje i zbiorniki stalowe przed korozją. Zapewnia to zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników i konstrukcji stalowych wykonywane przez nas metodą hydrodynamiczną.

Na czym polega?

Cały proces rozpoczyna się od oczyszczenia strumieniowo-ściernego (popularnie zwanego piaskowaniem) zgodnie z obowiązującymi normami- wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości po lakierach i farbach czy inne elementy mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę antykorozyjną. Po zakończeniu tej części zadania oraz odtłuszczeniu powierzchni następuje pokrycie każdego fragmentu dedykowanym systemem malarskim, który zabezpiecza oczyszczoną powierzchnię przed czynnikami środowiskowymi.

Dlaczego tak ważne?

Każdy właściciel inwestując w konstrukcję stalową chce, aby służyła mu przez możliwie najdłuższy czas. Niestety bez odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego na powierzchni konstrukcji zacznie pojawiać się korozja. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie problem natury wizualnej - korozja wpływa na całą strukturę metalu, przyczyniając się do jego zniszczenia. Zastosowanie odpowiedniego systemu malarskiego może znacznie spowolnić bądź nawet zlikwidować ten problem, przekładając się na oszczędności czasowe i finansowe.

Wykonywane przez specjalistów

Poprawnie wykonane zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji i zbiorników nie ogranicza się wyłącznie do nałożenia dowolnej powłoki. Niezwykle istotne jest dobranie systemu malarskiego dopasowanego do potencjalnych czynników środowiskowych. Tylko specjaliści z wieloletnim doświadczeniem są w stanie nie tylko dobrać odpowiednie systemy malarskie, ale również przygotować powierzchnię do nakładania powłok antykorozyjnych i prawidłowo nanieść je na prawidłowo przygotowaną powierzchnię.

Wymagania naszych klientów różnią się w zależności od branży. Dlatego łączymy szeroką wiedzę techniczną na specyficznych potrzebach, dostarczając najlepsze usługi wykonane najlepszymi produktami, uznanych producentów powłok antykorozyjnych m.in. Hempel, Jotun, Sika, Sigma.ka, te Zespół TECH-KOR może pomóc Państwu na każdym etapie projektu malarskiego, od specyfikacji po nakładanie powłok malarskich i konserwację. Dzięki naszemu zespołowi nasze doradztwo i wsparcie są zawsze i wszędzie, gdzie tylko ich Państwo potrzebują.

Dlaczego warto współpracować z TECH-KOR? Zakres działalności: